„Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas” - Muzikinė eksperimentinė erdvė

„Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas” - Muzikinė eksperimentinė erdvė
July
26
,  20:00

Žiūrovai kviečiami tapti trijų skirtingų kultūrų, trijų skirtingų menininkų, grojančių trimis skirtingais instrumentais, susitikimo liudininkais.

Penktadienio vakarą susirinkusieji bus kviečiami į eksperimentinę muzikos erdvę - paskutinį festivalio koncertą „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimą“, kuriame festivalio svečiai – pianistas Rokas Zubovas (Lietuva), kompozitorius ir perkusininkas Tomoo Nagai (Japonija) bei gitaristas Mark Dopson (Trinidadas ir Tobagas) – improvizuos M. K. Čiurlionio kūrybos temomis.

„Lietuvių muzika, galime pasakyti drąsiai, turi ateitį prieš save...", savo straipsnyje „Apie muziką“ rašė M. K. Čiurlionis "O tai dėl to, kad lietuvių muzika dar tebesiilsi liaudies dainose ir užrašuose, kurie tuo tarpu teturi muziejinę vertę. Tos dainos, tai tarytum brangaus marmuro uolos ir laukia jos tik genijaus, kurs mokės iš jų pasigaminti nemirštančius veikalus".

Pats M. K. Čiurlionis iš lietuvių liaudies dainų jau kūrė „nemirštančius veikalus“, kurie iki šiandien visose scenose puikiai pristato lietuvišką muziką.

Liaudies dainos ir šioje penktadienio vakaro programoje taps atspirties tašku muzikiniam kultūrų dialogui. Įvisą žemės rutulį simboliškai apjuosiantį muzikinį nuotykį kviečia trijų skirtingų kultūrų, labai skirtingas patirtis turintys muzikai.

Pianistas Rokas Zubovas jau trisdešimt metų užsiima Čiurlionio kūrybos sklaida visame pasaulyje. Jis yra įrašęs visus M. K. Čiurlionio fortepijono kūrinius, sukūręs savo garsiojo prosenelio vaidmenį vaidybiniame filme „Laiškai Sofijai“, vadovauja Vilniaus M. K. Čiurlionio namams.

Perkusininkas, kompozitorius ir garso dizaineris iš Japonijos Tomoo Nagai baigė studijas Tokijo meno Universitete, kūrė bendrus projektus su įvairių šalių džiazo, teatro, TV muzikos atlikėjais.

Tradicinę Karibų salų kalypso muziką atliekantis gitaristas, vokalistas, perkusininkas Mark Dopson užaugo su šia šventine ir dosnia muzika, kilusia iš Karibų ritmų, Afrikos garsų ir populiarios ankstyvosios prancūzų muzikos dvasios.

VIETA: Kulių kultūros centro mažoji salė