„Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“, eksperimentinė muzikinė programa

„Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“, eksperimentinė muzikinė programa
July
22
,  19:00

 Dunen Mubin (Turkija-Italija), Phil Von (Prancūzija) ir Rokas Zubovas (Lietuva)

Projektas „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“ tęsis ir šiųmetinio festivalio programoje. Susitikime su Čiurlioniu dalyvaus: menininkas iš Turkijos, šiuo metu kuriantis Sardinijoje Dunen Mubin, menininkas iš Prancūzijos Phil Von ir pianistas Rokas Zubovas.

Dunen Mubin ypač produktyvus muzikos kūrėjas, dalyvaujantis festivaliuose Turkijoje ir užsienyje, grojantis tradiciniais ir šiuolaikiniais instrumentais. Be Nėjaus (turk.Ney), vieno seniausių tebenaudojamų muzikos instrumentų pasaulyje, ir savo balso jis reguliariai naudojasi „Santur“ (cimbalonas), „Cura“ (mažas saz), „Tanbur“ (turkų violončelė) ir mušamaisiais. Šis muzikos multitalentas susikūrė asmeninį stilių tiek kompozicijoje, tiek muzikos atlikime. Unikaliam Dunen stiliui įtakos turėjo įvairūs ir dažni  kūrėjo susitikimai su Europos ir Azijos menininkais. Į Lietuvą pirmą kartą atvyksiantis turkų muzikantas, reguliariai koncertuoja JAV, Rusijoje, Armėnijoje, Gruzijoje, Azerbaidžane, Graikijoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Austrijoje ir Italijoje, solo ir grupėse. Dunen Mubin taip pat kuria muziką dokumentiniams filmams ir teatrui.

Prancūzų menininko Phil Von vardas yra siejamas su klasikinio flamenko šokiu ir su savita „elektro-flamenko” technika. Šios technikos stilių Phil Von sukūrė ir išplėtojo su devintojo pereito amžiaus dešimtmetyje Londone įkurta teatro muzikos trupe „Von Magnet“, savo performansais pelniusia muzikos, performansų ir teatro žinovų pripažinimą visoje Europoje. Per trisdešimtį kūrybinės veiklos metų prancūzų kompozitorius, šokėjas ir aktorius Phil Von savo darbus žiūrovams yra pristatęs įvairiausiose teatrų bei koncertų rūmų scenose ir netikėtose erdvėse Europoje ir už jos ribų.

Pianistas, M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovas Rokas Zubovas yra vienas pagrindinių M. K. Čiurlionio palikimo puoselėtojų pasaulyje, turintis ir kraujo ryšį su Čiurlionių gimine. Būdamas M. K. Čiurlionio ir Sofijos provaikaitis, pianistas sukūrė ir kine įamžino savo žymiojo prosenelio vaidmenį  meniniame filme ,,Laiškai Sofijai”. Pianistas yra įrašęs ir koncertuose atlikęs visus Čiurlionio kūrinius fortepijonui. Su paskaitomis ir koncertais, skirtais M. K. Čiurlionio kūrybai, R. Zubovas yra aplankęs daugelį Europos, Azijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos valstybių, skaitęs pranešimus įvairiais M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėjimų klausimais tarptautinėse konferencijose.

Eksperimentiniu vadinamas projektas „Trijų kultūrų ir Čiurlionio susitikimas“ – tai skirtingų pasaulių, skirtingų kultūrinių patirčių jungtis, kuri pareikalaus iš užsienio menininkų ne tik gilaus savo kraštų istorinės, muzikinės kultūros tradicijų išmanymo, bet ir M. K. Čiurlionio kūrybos pažinimo.

 

Palankiu oru koncertas vyks atviroje erdvėje, šalia Kulių parko.

* Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti festivalio programą. Renginio vieta ir valanda bus patikslinti prieš festivalį. Visi renginiai nemokami, jei prie renginio detalesnio aprašymo nenurodyta kitaip.