„SOFIJOS ŠEŠTADIENIAI“ Festivalio uždarymas. Piknikas - skrybėlių paradas

„SOFIJOS ŠEŠTADIENIAI“ Festivalio uždarymas. Piknikas - skrybėlių paradas
July
27
,  12:00 - 14:00

Kūrybinių dirbtuvių rezultatus festivalio dalyviai ir visi susirinkusieji išvys baigiamajame festivalio uždarymo renginyje „Sofijos šeštadieniai“. Parke vyksiantis tradicinis kultūros piknikas taps tikra menininkų, festivalio svečių ir gyventojų bendruomeniškumo švente, kurioje netrūks pokalbių, geros muzikos ir kitų smagių atradimų.

Šis bendruomenės susibūrimas tradiciškai organizuojamas šeštadienį ir yra dedikuojamas Sofijai Čiurlionienei-Kymantaitei, kurios iniciatyva 1926–1940 m. jos namuose Kaune vykdavo „Čiurlionienės šeštadieniai”, dar vadinti „kalbos šeštadieniais“. Tai buvo kalbininkų ir vertėjų susirinkimai, kuriuose lankėsi daug žymių kultūros pasaulio atstovų: Vincas Mykolaitis-Putinas, Salomėja Nėris, Vanda ir Balys Sruogos, Antanas Salys ir kiti.

Visą savaitę Kulius budinsiantį kultūros ir bendruomeniškumo festivalį vainikuos Kuliuose sukurta skulptoriaus Mykolo Saukos skulptūrinė instaliacija bei perkusininko ir dizainerio iš Japonijos Tomoo Nagai instrumentas-skulptūra. – Tai bus dovanos atgimusiam Kulių bažnyčios parkui ir jo fontanui.

Kviečiame į kultūros pikniką ateiti su mėgstama skrybėle, atsinešti pikniko užkandžių sau ir kaimynui!

VIETA: Kulių parke prie fontano.