“Paukštinėjimai“ – autentiškų vasaros patirčių turas į Reiskių tyrą (Kulių raj.) su gamtininku ir gamtos fotografu

“Paukštinėjimai“ – autentiškų vasaros patirčių turas į Reiskių tyrą (Kulių raj.) su gamtininku ir gamtos fotografu
July
10
,  7:00

Kulių seniūnijoje yra beveik nelankomas, bet labai įspūdingas kampelis – Reiskių tyras.

Festivalio uždarymo dieną organizatoriai kvies į meninių- gamtinių patirčių turą Reiskių tyro pelkėje. Kartu su gamtos fotografu (derinama) ir girininku Alvydu Vengaliu klaidžiodami po didžiausią seniūnijoje aukštapelkę, savo augmenija primenančią Sibiro tundrą, ne tik stebėsimės gamtovaizdžiu, vadinamu saulašarių rojumi, bet ir išgirsime autentiškų vietinių pasakojimų apie karą ir pokarį.

Tačiau Reiskių tyras girininkui Alvydui pirmiausia yra unikali 850 hektarų gamtos teritorija, į kurią jis mus lydės. Ten, kur mažai žmonių vaikštoma, ir gamta kitokia: gal todėl tundrą primenančiame tyre, lyg rojuje, apstu vabzdžius gaudančių saulašarių, samanų, žemų medžių ir krūmokšnių. Čia perimvietes įsirengė ir reti paukščiai: medšarkės, tetervinai bei dirviniai sėjikai, įrašyti net į Lietuvos raudonąją knygą.

Pamatysime gausybę akivarų – neužžėlusių aukštapelkės ertmių, aplink kurias peri gervės, tetervinai, susisukę lizdus tarp žemaūgių pušų, spanguolių krūmų, samanų, retai kieno mindomose žolėse – žvėrys čia dažnesni nei žmonės. Bet žvėrys, kaip ir žmonės, čia skęsta. Turistams skirto tako ar apžvalgos bokšto Reiskių tyre nėra. Tad norint čia patekti, reikia keliauti su vietiniais – jie žino kelią ir pirmyn, ir atgal. Būtent kelio atgal pokario metais dažnai nerasdavo saugumiečiai, girdėję, kad kažkur šioje pelkėje slepiasi partizanai...

 

Turas vidutinio sudėtingumo, trukmė apie 4 val.

Registracija: kuliu.bendruomene@gmail.com