Patyriminė ekspedicija į Reiskių tyro pelkę

Patyriminė ekspedicija į Reiskių tyro pelkę
Liepos
21
,  9:00

Ekskursijų ir įspūdžių kupiną trečiąją festivalio dieną žada svetinga Kulių bendruomenė ir festivalio organizatoriai. Ekspedicija visiems pageidaujantiems į Reiskių tyrą – didžiausią pelkinį kompleksą Plungės rajone ir  visoje Žemaitijoje. Tokių mažai žmogaus paliestų pelkių  Lietuvoje ir Europoje išlikę nedaug. Visa telmologinio draustinio teritorija yra Europos Bendrijos saugoma teritorija pagal Buveinių ir Paukščių direktyvas.

Reiskių tyras yra tipiška Vakarų Lietuvos aukštapelkė su atviromis plynėmis, praplaišomis, nepraeinamomis klampynėmis,  ežerokšnių  gausa, Reiskių ežero akimi ir pakilesnėse vietose susiformavusiomis salomis. Reiskių tyro telmologiniame draustinyje gyvena reti, į Lietuvos raudonąją knygą įrašyti paukščiai, augalai, samanos.  Didžiausia vertybė čia gyvenantys vietiniai žmonės, kurie tarsi susilieja su gyvenamąja aplinka, ją pažįsta ir saugo. Užsilikę vienkiemiai su juose esančiais senais medžiais, pastatais yra  tarsi savita buveinė biologinei įvairovei. Ištvermingiausi dalyviai aplankys ir Reiskių telmologiniame draustinyje esantį Reiskių ežerą bei Kulių landšaftinį draustinį.

Vietinių patyrusių vedlių, festivalio menininkų ir gamtos specialistų lydimi ekspedicijos dalyviai atsiduos nuostabiam vasaros nuotykiui, o patys festivalio dalyviai semsis kūrybinio įkvėpimo.

 

Būtina išankstinė registracija.

* Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti festivalio programą. Renginio vieta ir valanda bus patikslinti prieš festivalį. Visi renginiai nemokami, jei prie renginio detalesnio aprašymo nenurodyta kitaip.