Paskaita-koncertas „Akyse man šiandien stovi Krokuva“

Paskaita-koncertas „Akyse man šiandien stovi Krokuva“
July
20
,  19:00

Specialiai festivaliui sukurtas teminis renginys - paskaita-koncertas „Akyse man šiandien stovi Krokuva“. Pavadinimą rengėjai suteikė parafrazuojant Sofiją Kymantaitę-Čiurlionienę, atsiminimuose grįžtančią į savo studijų metus Lenkijoje. Monografijos apie Sofiją autorė dr. Nida Gaidauskienė papasakos, kodėl studijoms buvo pasirinkta Krokuva, kokių kultūrinių patirčių ir avantiūrų jauna Sofija ten patyrė, kurios Krokuvos patirtys vėliau ją artino su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu.

 Unikalaus reginio idėją išpildys M. K. Čiurlionio dėstytojo, žinomo lenkų muziko Z. Noskowskio ir bendramokslio M. Karłowicziaus kūriniai fortepijonui, smuikui ir vokalui.

Juos atliks trys jaunieji muzikos talentai iš Lenkijos: tarptautinių konkursų laureatė, festivalių dalyvė, aktyviai koncertuojanti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, sukūrusi vaidmenis keliose Vilnius City Opera operose sopranas Monika Kučinska; smuikininkė, tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė, griežusi kaip solistė su Valstybinių simfoniniu orkestru, dažna kamerinių programų dalyvė Anna Kasperovič ir pianistas Kšištof Markevič, 2014 m. magistro diplomu baigęs Fryderiko Chopino muzikos universitetą Varšuvoje, pasižymėjęs ne viename tarptautiniame ir respublikiniame pianistų konkurse.

 

Palankiu oru renginys vyks atviroje erdvėje šalia Kulių parko.