Kulių knygų klubas.

Kulių knygų klubas.
May
11
,  17:00 -

Ryšio priemonių turime kaip niekad daug, bet įvairūs duomenys rodo, kad jaučiamės ypač vieniši. Vienatvė gali mus praturtinti ir įkvėpti, bet gali ir tapti kalėjimu, kuriame pradedame nykti. Kulių knygų klube apie vienatvę ir vienišumą diskutuosime iš įvairių perspektyvų, o jas padės atskleisti dvi knygos.

  • Olivijos Laing "Vienišas miestas" Menas būti vienam Niujorke“. Britų prozininkės, kultūros kritikės O. Laing knyga atspinti, kaip atrodo vienatvė, kai esi apsuptas daugybės kitų megapolio gyventojų. Pagrindinė kūrinio veikėja likusi viena didžiuliame mieste išgyvena radikaliausią vienatvės formą. Ji ima domėtis niujorkiečių menininkų kūryba ir biografijomis – daugiausia tai žmonės, kuriems buvo sudėtinga megzti artimus ryšius ir kurie savo kūriniuose apmąstė vienatvę.

  • Giedrės Zalytės "Gamtos terapija". Psichologės, miško terapijos gidės knygoje visa mus supanti aplinka, o ypač gyvoji, veikia kaip veidrodis, kuris gali padėti suprasti ir pamatyti save tokius, kokie esame. Knygos tekstai paskatins stabtelėti, padės atpažinti ir patyrinėti mūsų viduje arba santykiuose su kitais žmonėmis vykstančius procesus, suprasti jų kilmę ir primins, kad kiekviename iš mūsų slypi galinga gamtos jėga, kuri visuomet mus palaiko, skatina gyti ir augti.


Kulių knygų klube dalyvauti gali visi norintys – kviečiame atvykti į „Kultūros virenę“ nusiteikus atvirai diskusijai ir knygų aptarimui. Galite perskaityti tiek abi, tiek ir vieną iš pateiktų knygų. Laukiame kiekvieno svečio įsitraukimo į diskusiją, kurią moderuos kultūros žurnalistė Juta Kiudė, o vienišumo temas knygose ir gyvenime geriau perprasti padės speciali klubo viešnia – psichologė Miglė Motiejūnė.

Registracija čia: https://forms.gle/xAAz9XzdiNpg7qja9 

Festivalio veiklas remia Lietuvos kultūros taryba ir Plungės raj. savivaldybė.