Kulių JOMARKAS

Kulių JOMARKAS
July
10
,  10:00

Pirmą kartą organizuojamas SOFIJOS festivalio Jomarkas- tai senojo turgaus tradicijos, papildytos meninėmis provokacijomis. Liepos 10d., šeštadienį, 10 val. festivalio organizatoriai ir Kulių bendruomenė kviečia į miestelio centrinę aikštę – kur atidarant Jomarką kuliškius žadins ir visiems nuotaiką kurs triukšmingas Lietuvos Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, vadovas Egidijus Miknius. Orkestrą keis gatvės cirkas ir charizmatiškasis aktorius Viačeslavas Mickevičius (Slavka).

Festivalio Jomarkas atviras netipiškais gaminiais prekiaujantiems amatininkams, verslininkams bei visiems auksarankiams, kurių nuoširdžiai, originaliai ir su meile sukurtas dirbinys neliks neįvertintas. Kulių Jomarke kviečiami dalyvauti netradicinės kulinarijos propaguotojai, originalių suvenyrų ir rankdarbių kūrėjai, savo paslaugas raginami siūlyti „Blusų turgaus“ gerbėjai, batų valytojai, kirpėjai, sriubos virėjai, bulvių kepėjai ir likimo pranašautojai.

Dalyvavimas Jomarke nemokamas, tad savo prekystalius Kuliuose kviečiami įkurti visi turintys ką parduoti ar kuo pasidalinti – meninė turgaus atmosfera ir prekybą pagyvinantys pasirodymai leis prekeiviams tikėtis gero pelno, o lankytojams gausių pirkinių.

Kulių Jomarke įprastiems prekeiviams ir dizaineriams kompaniją palaikys profesionalūs aktoriai, šokėjai, muzikos atlikėjai, gatvės cirko atstovai bei tapytojai. Aprimus turgaus šurmuliui, Klaipėdos lėlių teatro lėlininkai, kvies į parke vyksiančią interaktyvią meninę edukaciją vaikams „Lėlių teatro magija“.

„Mes nulipame nuo apšviestų scenų ir ateiname į turgų susitikti su bendruomenės nariais, kad susipažintume su savo publika, su kuria vėliau susitiksim teatre, nes tiek teatras, tiek turgus yra viena iš žmonių suartėjimo, susipažinimo, pasikeitimo vertybėmis formų“, – festivalio Jomarko idėją komentavo  vienas iš festivalio organizatorių – didelis turgų gerbėjas bei lankytojas režisierius Valentinas Masalskis.