Keturakio „Amerika pirtyje“, muzikinė komedija (premjera)

Keturakio „Amerika pirtyje“, muzikinė komedija (premjera)
July
19
,  16:00

„Taško“ teatro aktoriai, praėjusią vasarą nustebinę festivalio svečius muzikiniu spektakliu-siuita „Ugnies medžioklė su varovais“, šiemet Kulių kultūros centre repetuos ir festivalio metu pristatys pagal pirmąją lietuvišką pjesę pastatytą ir atgimusią komediją - Keturakio „Amerika pirtyje“ (rež. Valentinas Masalskis).

Ši pjesė tapo istoriniu 1899 metais Palangoje suvaidintu pirmuoju spektakliu lietuvių kalba, kurio premjerą matė kartu su J. Tumu Vaižgantu ir vėliau aktorės karjerą pažinusi Sofija Kymantaitė. Sekančiais metais kūrinys „Amerika pirtyje“ buvo suvaidintas ir Kuliuose.

120 metų suvaidinto spektaklio Kuliuose sukakties proga, bus atkurtas „Amerika pirtyje“ kelias.

 Spektaklio projekto kūrybinė komanda ironiškai, kaip ir anuomet „su šypsena“ žvelgs  į šiuolaikinio lietuvio problemas, ieškos kritiško požiūrio į populiarias, išsikvėpusias ir visiems iki skausmo žinomas politikos, socialines temas Lietuvoje. Vienas iš svarbių būsimojo spektaklio sudedamųjų dalių – originalios, įtaigios ir žaismingos dainos, kurias kuria jaunas aktorius Kristupas Biržietis, kartu su muzikuojantys „Taško“ teatro aktoriais bei LMTA aktorinio kurso studentais (vadovai prof. V. Masalskis ir doc. N.Sinkevičiūtė). 

Šis spektaklis bus šviesus jaunų žmonių požiūris į istorinę dramaturginę medžiagą. Dainų tekstus ir dramaturgines interpretacijas kuria aktorė Karolina Kuzborska.

PRAKTINĖ INFORMACIJA:

Spektaklis vyks Kulių kultūros centro salėje.

Renginys nemokamas, registracijos nėra. Spektaklis skirtas žiūrovams NUO 8 METŲ! 

VĖLUOJANTYS Į SALĘ NEĮLEIDŽIAMI!