Istorinis turas su Inga "Kuliai - nuo akmens iki rašmens"

Istorinis turas su Inga "Kuliai - nuo akmens iki rašmens"
July
5
,  17:30

Savo istorija ir žymiais gyventojais besididžiuojančiame miestelyje festivalio dienomis vyks net keturios istorinės ekskursijos.

Gidė Inga Blėdienė kvies į tris skirtingus turus po miestelį. Ekskursija „Kuliai - nuo akmens iki rašmens“, pasakos apie laikotarpį, kai vietinių dvasiškių dėka miestelyje buvo išsaugota caro uždrausta lietuvių kalba ir raštas.

Kultūra ir švietimas visais amžiais buvo išskirtinis Kulių ir kuliškių bruožas, todėl kiekvienas laikmetis turi savus kultūros puoselėtojus, kurie tam tikru savo gyvenimo ir kūrybos metu atsidurdavo čia, Kuliuose, kad paliktų neišdildomą pėdsaką ateities kartoms. Kai caras išleido įsakymą uždrausti lotyniškus rašmenis ir lietuvišką spaudą, Kuliuose jau 95 proc. gyventojų mokėjo skaityti ir rašyti. Tai buvo pasiekta čia veikusių lietuviškos savimonės idėjas palaikiusių dvasiškių dėka.

Ekskursija skirta lėtam vietovės pažinimui įsiklausant, išgirstant išlikusių autentiškų statinių ir Kuliuose gyvenusių žymių žmonių gyvenimų istorijas, reikšmę kultūriniame Lietuvos ir pasaulio gyvenime.

Ekskursijos trukmė~ 60 min.
Registracija: kuliu.bendruomene@gmail.com