Festivalio atidarymo renginys. „Malda smėlyje” - šiuolaikinio šokio mono spektaklis

Festivalio atidarymo renginys. „Malda smėlyje” - šiuolaikinio šokio mono spektaklis
July
21
,  15:00

Užsienyje gyvenančių lietuvių kūryba Lietuvos publikai - Loretos Juodkaitės solo šokio spektaklis „Malda smėlyje” festivalio atidarymo renginyje stebins savo sukiniu ir plastika. Šis spektaklis išreiškia moters jėgą, dvasinę stiprybę ir gaivališką gyvenimą, kurie atskleidžiami per maldą, šokį ir muziką.

Loreta Juodkaitė – Lietuvos šokėja, šokio pedagogė ir choreografė, šiuolaikinio šokio kūrėja, šokusi garsiausiose pasaulio scenose ir dirbusi su žymiais šiuolaikinio šokio choreografais nuo Europos iki Pietų Amerikos, jau daugiau kaip dešimtmetį gyvenanti ir kurianti Prancūzijoje. LR kultūros ir meno premijos laureatė, Auksinio scenos kryžiaus 2007m. laureatė už metų debiutą: spektaklius „Čia ir dabar“, „Salamandros sapnas. Paveikslas“ (Režisierius Valentinas Masalskis).

„Yra spektaklių, kuriuos galėčiau šokti visą gyvenimą. Dėl to, kad juose svarbiausia yra ne forma, išorinis sumanymas, o turinys, paremtas amžinomis vertybėmis. „Salamandros sapnas“ ir „Malda smėlyje” yra vieni jų. Jie tikrai nėra iš tų spektaklių, kurie turi aiškų „galiojimo laiką“ ir išsisemia po vieno sezono... “, - pasakojo Loreta.

Kurdama spektaklį Juodkaitė remiasi ritualais ir simboliais – judesiuose užkoduotos gyvenimo prasmės ir kūrybos, džiaugsmo ir skausmo temos. Scenoje dominuoja natūralios medžiagos ir spalvos, o išskirtinę atmosferą kuria ne tik įspūdinga turkų muzika, bet ir gausiai naudojamas smėlis ir vanduo.

Lora Juodkaitė yra baigusi scenografijos specialybę Vilniaus dailės akademijoje, mokėsi Zalcburgo eksperimentinėje šokio akademijoje. Loretos šokio spektakliai buvo rodyti Belgijos, Ispanijos, JAV ir kitų šalių festivaliuose, kūrėja yra šokusi ir Rusijoje, Armėnijoje, Ukrainoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Izraelyje, Austrijoje, Nyderlanduose,Graco šokio performanso dienos renginiuose.

2010 metais Loreta Juodkaitė viešėjo Adijamane (Turkija), kur buvo pakviesta pristatyti solinį spektaklį „Malda smėlyje“. Vienas reikšmingiausių tarptautinių pasirodymų – Korzo teatre Hagoje (Nyderlandai), kur ji ne tik rodė savo spektaklio „Malda smėlyje“ solo versiją, bet ir gavo kvietimą statyti šį spektaklį Korzo teatre.

Šiuo metu šokėja gyvena ir kuria Prancūzijoje, Grenoblyje.

VIETA: Kulių kultūros centro didžioji salė