Dokumentinio filmo "Sengirė" peržiūra

Dokumentinio filmo "Sengirė" peržiūra
July
6
,  22:00

Liepos 6 d., minint Karaliaus Mindaugo dieną, bendruomenės nariai ir festivalio lankytojai turės galimybę stebėti Mindaugo Survilos dokumentinį filmą „Sengirė“. Lietuvos istoriją ir stiprybę įprasminančios dienos šventimui pasirinkta gražiausius šalies sengirių vaizdus ir jų gyvūnus nuostabiai užfiksavusi dokumentika.                    

 „Sengirė“ yra vieta, kurioje ne tik ištirpsta laiko ribos, bet ir viskas, kas egzistuoja, stiebiasi į amžinybę. Šis filmas nufilmuotas paskutiniuose išlikusiuose senosios girios plotuose Lietuvoje. Poetiškas, netipiškas filmas apie gamtą kviečia žiūrovus į begalinę kelionę. Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. Filme nėra jokio užkadrinio balso, tik beveik apčiuopiami, stiprūs girios ir jos gyventojų garsai bei kamera užfiksuotos magiškos akimirkos.

Filmas "Sengirė" - tai unikalus filmas apie gamtą, užburiantis magiškais atokiausių Lietuvos gamtos kampelių ir jų gyventojų vaizdais bei stebuklinga miško simfonija. Filmas parodytas vienuolikoje valstybių, įskaitant ir Sidnėjaus kino festivalį , Niujorko dokumentinių filmų festivalį. Lietuvos kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinės gervės“ „Sengirė“ nominuota trijose kategorijose. Džiaugiamės, kad daugybę šalių aplankęs ir ne vieną apdovanojimą pelnęs filmas aplankys ir Kulius.

Filmo peržiūra vyks prie vandens, prie vieno iš festivalio simbolių -  skulptūros "Vaikas su citrina" Kulių užtvankos vandenyje. Planuojamas susitikimas su kūrėju.