DIZAINO DIRBTUVIŲ atidarymas

DIZAINO DIRBTUVIŲ atidarymas
July
20
,  11:00
  - 24
,  18:00

Dizainerė Rūta Lendraitytė- Uttala

Praėjusią vasarą festivalio dirbtuvėse savo kūrybiškumu kuriant skrybėles stebinusi dizainerė Rūta Lendraitytė, prekės ženklo „Uttala“ kūrėja ir šiemet visus norinčius kvies prisijungti prie rūbų dizaino dirbtuvių. Netikėtus dirbtuvių rezultatus - šiemet tai bus naktinių rūbų kūrimas, festivalio dalyviai ir svečiai išvys Kulių gamtos ramybės apsuptyje festivalio uždarymo naktį.

Dizainerė Rūta Vilniaus dailės akademijoje baigė kostiumo dizaino bakalauro ir magistro studijas, o šiuo metu savo profesines ambicijas sėkmingai realizuoja tarptautiniuose teatro ir kino projektuose.

 „Žmonės ieško ne tik išskirtinio dizaino, bet ir draugiško, asmeniško santykio su pačiu kūrėju. Mane labiausiai džiugina tai, kad savo šalyje pradedame vartoti atsakingai – perkame mažiau, bet kokybiškesnius produktus. Mums rūpi, kas kuria perkamą daiktą, kokiomis sąlygomis jis yra sukurtas, ar su prisidėjusiais žmonėmis yra sąžiningai atsiskaitoma, kokios medžiagos naudojamos kuriant produktą, kiek produktas bei jo gamyba yra draugiški mūsų aplinkai. Visas šis sąmoningumas yra didžiausia vertybė“,- teigia dešimtmetį su nuoširdžiu atsidavimu į mados pasaulį besigilinanti Rūta Lendraitytė, kurianti savo prekinį ženklą „Utalla“.

Dizainerė s​​​​u visa komanda buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ už spektaklį „Neišmoktos pamokos“. „Mados infekcijos“ laureatė  Rūta Lendraitytė, yra pristačiusi publikai šešias autorines kolekcijas.

Festivalio dienomis Rūta kviečia prisijungti moteris bei merginas prie  atvirų naktinių rūbų kūrimo dirbtuvių, kurios truks net 5 festivalio dienas. Dizainerė iš anksto paruoš  įvairiausių dydžių ir formų naktinių lekalus, visi norintys, net ir neįvaldę siuvimo galės susikurti sau naktinį rūbą. Tie, kas nenorėtų siūti galėtų iš karto pereiti prie dekoravimo savo atsineštų naktinių arba Rūtos atneštų bazių.

Natūralių audinių parūpins festivalio mecenatai – Adelė ir Dainius Latvėnai (UAB „Adelita“). Dalyvių įkvėpimui bus pateikta naktinių istorijos apžvalga ir net Sofijos laikmečio mados žurnalai!

Dalyviai prisijungti gali be kurią dirbtuvių dieną. Dalyvavimas nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė registracija, pirmenybė teikiama Kulių krašto bendruomenės nariams. Registruojantis prašome parašyti dėl galimybės paskolinti siuvimo mašiną.

Registruotis į naktinių dizaino dirbtuves: kuliu.bendruomene@gmail.com