Choro "AUKURAS" koncertas "Laiškai Sofijai"

Choro "AUKURAS" koncertas "Laiškai Sofijai"
July
11
,  13:00

Sekmadienį liepos 11d. festivalio lankytojai ir svečiai kviečiami į Kulių Šv. Vyskupo Stanislovo  bažnyčią, kurioje 13 val. Klaipėdos koncertų salės profesionalus choras „Aukuras“ dovanos koncertą „Laiškai Sofijai“, vadovas Alfonsas Vildžiūnas.

Plačia ir įvairia programa išsiskiriantis „Aukuras“ laužo stereotipą, kad choras – rimtas ir nuobodus dalykas. Stiprūs balsai, artistiškumas, demokratiškas repertuaras „Aukurui“ pelno dideles publikos simpatijas – ne tik klausytis choro, bet ir žiūrėti į jį smagu, nenuobodu.

Šioje programoje skambės Ramintos Šerkšnytės trijų dalių kūrinys „Aurei Regina Caeli“. Kompozitorė teigia, kad „puikūs M. K. Sarbievijaus eilėraščiai apie Mariją Magdalietę ir Mergelę Mariją bei sakralumo ilgesys paskatino atsigręžti į bažnytinės muzikos tradiciją ir savaip „rekonstruoti“ kai kuriuos viduramžių bažnytinės muzikos bruožus“. Taip pat išgirsite ir du puikiai visiems žinomo kompozitoriaus Donato Zakaro kūrinius. Pirmasis - „Miestai“, kuris kviečia įsijausti į keliautojo vaidmenį. Kaip pats kūrinio autorius sako: „Viskas čia turi perkeltinę prasmę. Kelionė – tarsi gyvenimas ir judėjimas su labiau įsimintinomis stotelėmis/miestais.“

Antrasis -  „Laiškai Sofijai“. Šis kūrinys sukurtas specialiai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties šimtmečiui. 2011 metais lietuvių kompozitoriai rašė muziką, įkvėpti didžiojo kūrėjo palikimo. D. Zakaras savo kūrinyje leido suskambėti tekstams iš M. K. Čiurlionio laiškų žmonai Sofijai.

Choras „Aukuras“ yra keturiolikos tarptautinių konkursų laureatas, jo koncertinėje biografijoje – šimtai koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Tailande, Izraelyje, Kanadoje, JAV, Meksikoje, daugelyje Europos šalių.

VIETA: Kulių Šv. Vyskupo Stanislovo  bažnyčia.