ATIDARYMO KONCERTAS „Portucalis“, portugališkas Fado

ATIDARYMO KONCERTAS „Portucalis“, portugališkas Fado
Liepos
19
,  16:00

Ana Laíns (vokalas), Valentim Filipe (portugališka gitara ir akordina), Tiago Valentim (klasikinė gitara) 

Festivalio atidarymas vyks iškart po garsiųjų Kulių Škaplierinės atlaidų, liepos 19 d., kai fado profesionalai iš pietų Portugalijos pakvies į emocijų kupiną muzikinę kelionę. Fado meno forma dėl savo svarbos pasaulio kultūrai neseniai įtraukta į UNESCO paveldą. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuos dainininkė Ana Laíns, Portugalijoje žinoma kaip „muzikos tapytoja“ šalies spalvomis.  Ana Laíns savo grynu ir galingu balsu pristato pasauliui fado ir portugalų tradicinę muziką. Jos dainos apima visą Portugalijos fado muzikos gilumą. Ana jau yra pelniusi platų meno kritikų pripažinimą, taip pat įvairių titulų, tarp kurių ir Lisabonos geriausios jaunosios dainininkės pripažinimą „Grande Noite de Fado“ (Didžioji Fado naktis).

Ana Laíns priklauso naujajai fado atlikėjų kartai, kuri stovi ant skiriamosios linijos tarp tradicijų ir populiariosios muzikos. Techniškai nepriekaištingo balso dainininkės naujausias albumas Portucalis kritikų pripažįstamas geriausiu jos albumu. SOFIJOS festivalyje Ana Laíns pristatys šį albumą kartu su gitaristų duetu: Valentim Filipe (portugališka gitara ir akordina) ir Tiago Valentim (klasikinė gitara). 

Daininkė Ana Laíns yra ne tik fado, bet ir visos Portugalijos dainuojanti siela.  Ji – tai ištisa portugalų tapatybė, Portugalijos muzikos scenoje nuėjusi solidų kelią, kuriame visada gynė portugalų kalbą ir skleidė portugališkumą! 

Visai nebūtina žinoti kalbos, kad galėtum pajusti fado poveikį - juk tai sielos ilgesio muzika. Tuo įsitikinti galės visi atvykę į šį jausmingą pasimatymą su fado.

* Festivalio organizatoriai pasilieka teisę keisti festivalio programą. Renginio vieta ir valanda bus patikslinti prieš festivalį. Visi renginiai nemokami, jei prie renginio detalesnio aprašymo nenurodyta kitaip.