„Angelų takais“ - 360 laipsnių virtualios realybės (VR) projektas - filmas

„Angelų takais“ - 360 laipsnių virtualios realybės (VR) projektas - filmas
July
22
,  18:00

M.K. Čiurlionio kūrybą pristatantis trumpametražis 360 laipsnių virtualios realybės (VR) projektas-filmas. Peržiūra ir susitikimas su filmo kūrėjais- režisiere Kristina Buožyte ir prodiuseriu Vitalijum Žuku.

Festivalyje nebus užmirštas ir kino menas. Žiūrovams bus pristatomas naujas trumpametražis 360 laipsnių virtualios realybės (VR) projektas-filmas „Angelų takais“ apie M.K. Čiurlionio kūrybą. Virtualios realybes patirtis „Angelų takais“ buvo sėkmingai pristatyta Venecijos festivalyje.

Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigusi K. Buožytė sukūrė daugybę trumpametražių ir du sėkmingus ilgametražius filmus: „Kolekcionierę“ (2008 m.) bei „Aurorą“ (2012 m.). Pastarasis pelnė dvi dešimtis apdovanojimų visame pasaulyje.

„Virtualios Realybės platforma yra labai tinkama medija perteikti M. K. Čiurlionio kūrybą. Menininko dailės ir muzikiniai kūriniai tarsi pratęsia ir apjungia vienas kitą. O mūsų projektas suteikia žiūrovui išskirtinę galimybę patirti M. K. Čiurlionio kūrybos harmoniją, keliaujant jo darbų motyvais sukurtame nežemiškame pasaulyje“, – teigia „Angelų takais“ režisierė Kristina Buožytė.

Trimatėje erdvėje atkurta 60 paveikslų. Skamba simfoninė poema „Miškas“, vėliau – „Jūra“, pasirodo detalių iš paveikslų „Ramybė“, „Saulės pasveikinimas“, „Amžinybė“ ir kitų.

Skambant paties dailininko ir kompozitoriaus kurtai simfoninei muzikai prasideda pažintis su 60-imčia žymaus lietuvių menininko paveikslų. Šis 20 minučių projektas išsiskiria savo forma – tai 360 laipsnių virtualios realybės projektas, kurį žiūrovai pamato virtualios realybės šalmo dėka.

VIETA: Kulių kultūros centro mažoji salė