Apie festivalį

2017 m. Rugsėjo 16-17d. Kuliuose vyko pirmasis SOFIJOS festivalis - teatro, muzikos, literatūros, kino ir bendruomeniškumo šventė, kurios ašis - Kuliuose svarbų savo gyvenimo tarpsnį gyvenusi išskirtinė kūrybinė asmenybė - rašytoja, dramaturgė, visuomenės veikėja, pedagogė, moterų judėjimo skatintoja Sofija Čiurlionienė – Kymantaitė. Festivalis tapo tradicija ir yra organizuojamas kasmet.

„Yra - Gerai - ir gražiai. - Yra šaltinis” - taip Sofija reiškė užuominą apie savo vyrą M. K. Čiurlionį, lyg apie kokį maitinančios versmės atsivėrimą. Tokiu šaltiniu šiandien gali tapti ir Sofija. Jos siekis tarnauti Lietuvai ir kultūrai nesvetimas ir festivalio iniciatoriams bei dalyvaujantiems jame menininkams - siekis kurti kitiems, užkrėsti kultūra, suartinti didmiesčių ir miestelių bendruomenes.
Festivalio menininkų dovana Kulių bažnyčios parkui - čia gyvenusias istorines asmenybes menančios skulptūrinės instaliacijos: „Suolelis Sofijai” ir „Tekstūra” (M. Sauka), „Vaižganto akiniai” (D. Sodeika), „100 paukščių” (J. Arčikauskas ir Kulių žmonės), „Knygnešiai ir rūkas” (T. Kensminas), „Pakeliui” (R. Urbanskas).2019 metų festivalio metu sukurta skulptūra Kulių tvenkinio užtvankai „Vaikas ir citrina“ (Mykolas Sauka) bei Kulių parkui Tomoo Nagai muzikos instrumento instaliacija „Lizdo atgarsis“.

Neseniai Kuliuose apsigyvenęs aktorius ir režisierius, Sofijos festivalio meno vadovas Valentinas Masalskis teigia, kad festivalis įkvėpimo semiasi iš šiame krašte svarbų savo gyvenimo tarpsnį praleidusios rašytojos, dramaturgės, visuomenės veikėjos, pedagogės, moterų judėjimo skatintojos, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio žmonos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės. „Mūsų festivalio iniciatyvos yra tarsi Sofijos kultūrinės - švietėjiškos veiklos ir pastangų „užkrėsti kultūra” tęstinumas“, - sako jis.

Festivalio organizatorė Raimonda Masalskienė pažymi, kad pagrindinis festivalio akcentas – įvairialypės kultūros paieškos formos, kuriomis siekiama sudominti tiek mažesnių miestelių, tiek didmiesčių žiūrovus: „Norime paneigti įprastą požiūrį, kad kokybiški kultūros renginiai vyksta tik didmiesčiuose, o juk būtent mažesniam miesteliui festivalis gali suteikti didesnį kultūrinės traukos efektą. Istorinis festivalio kontekstas ne tik inspiruoja turinį, bet ir skatina plėsti mūsų supratimą“.

Festivalio organizatorius - viešoji įstaiga „Domus alba”.

Lietuvos Kultūros tarybos paramos dėka SOFIJOS festivalio Kuliuose patirtys suaugusiems ir vaikams - nemokamos.

Festivalio programa

GALERIJĄ GALITE PERŽIŪRĖTI ČIA