Apie festivalį

2017 m. Rugsėjo 16-17d. Kuliuose vyko pirmasis SOFIJOS festivalis - teatro, muzikos, literatūros, kino ir bendruomeniškumo šventė, kurios ašis - Kuliuose svarbų savo gyvenimo tarpsnį gyvenusi išskirtinė kūrybinė asmenybė - rašytoja, dramaturgė, visuomenės veikėja, pedagogė, moterų judėjimo skatintoja Sofija Čiurlionienė – Kymantaitė.

„Yra - Gerai - ir gražiai. - Yra šaltinis” - taip Sofija reiškė užuominą apie savo vyrą M. K. Čiurlionį, lyg apie kokį maitinančios versmės atsivėrimą. Tokiu šaltiniu šiandien gali tapti ir Sofija. Jos siekis tarnauti Lietuvai ir kultūrai nesvetimas ir festivalio iniciatoriams bei dalyvaujantiems jame menininkams - siekis kurti kitiems, užkrėsti kultūra, suartinti didmiesčių ir miestelių bendruomenes.
Festivalio menininkų dovana Kulių bažnyčios parkui - čia gyvenusias istorines asmenybes menančios skulptūrinės instaliacijos: „Suolelis Sofijai” ir „Tekstūra” (M. Sauka), „Vaižganto akiniai” (D. Sodeika), „100 paukščių” (J. Arčikauskas ir Kulių žmonės), „Knygnešiai ir rūkas” (T. Kensminas), „Pakeliui” (R. Urbanskas).

2019 m. liepą į Kulius jau trečiąjį kartą sugrįš unikalaus formato Sofijos festivalis. Kuliuose kultūrinį pėdsaką skulptorių darbais, istorinėmis parodomis, klasikinio ir šiuolaikinio meno renginiais jau palikęs festivalis šiemet miestelyje šurmuliuos liepos 21 – 27 dienomis.
Turiningoje bei įvairialypėje kultūros 2019 festivalio programoje – net 70 dalyvių: jaunų ir brandžių menininkų iš 5 pasaulio šalių, kurie dalyvaus daugiau nei 20-yje renginių, dirbtuvių ir susitikimų. Lietuvos Kultūros tarybos paramos dėka visos festivalio patirtys suaugusiems ir vaikams - nemokamos.

Neseniai Kuliuose apsigyvenęs aktorius ir režisierius, Sofijos festivalio meno vadovas Valentinas Masalskis teigia, kad festivalis įkvėpimo semiasi iš šiame krašte svarbų savo gyvenimo tarpsnį praleidusios rašytojos, dramaturgės, visuomenės veikėjos, pedagogės, moterų judėjimo skatintojos, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio žmonos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės. „Mūsų festivalio iniciatyvos yra tarsi Sofijos kultūrinės - švietėjiškos veiklos ir pastangų „užkrėsti kultūra” tęstinumas“, - sako jis.

Festivalio organizatorė Raimonda Masalskienė pažymi, kad pagrindinis festivalio akcentas – įvairialypės kultūros paieškos formos, kuriomis siekiama sudominti tiek mažesnių miestelių, tiek didmiesčių žiūrovus: „Norime paneigti įprastą požiūrį, kad kokybiški kultūros renginiai vyksta tik didmiesčiuose, o juk būtent mažesniam miesteliui festivalis gali suteikti didesnį kultūrinės traukos efektą. Istorinis festivalio kontekstas ne tik inspiruoja turinį, bet ir skatina plėsti mūsų supratimą“.

Festivalio organizatorius - viešoji įstaiga „Domus alba”.

Lietuvos Kultūros tarybos paramos dėka SOFIJOS festivalio Kuliuose patirtys suaugusiems ir vaikams - nemokamos.

Festivalio programa

GALERIJĄ GALITE PERŽIŪRĖTI ČIA